Birileri ustalık diye mi seslendi? Kesinlikle tam karşılığı da bu. The Irishman baştan sona ustalık ve oyunculuk kokan bir film.

Robert de Niro, Joe Pesci, Al Pacino ve az da olsa görünen Harvey Keitel den görsel şölen diyebilirim. Al Pacino başta olmak üzere hepsine ayrı bir sempati duyarım ancak bu filmde hepsini bir araya getiren Martin Scorsese ye ayrıca teşekkürlerimi bir borç bilirim.

The Irishman

Gelelim mevzuya sevgili okuyucular. Filme adını da veren karakter Frank Sheeran yani İrlandalı, bir MAFYA tetikçisidir. Kendisi kamyoncular sendikasının bir üyesi olarak başlayıp ileride üst düzey konuma kadar geliyor bu filmde. Filmde gerçek hayattan esinlenilip ünlü sendikacı Jimmy Hoffa nın ortadan kayboluşunu da konu almışlar.

İtalyan bir mafyanın içinde kendine yer edinen Frank Sheeran ın iş bitiriciliği ve adım adım yükselişi, aynı zamanda bu kararları alırken ailesinin nasıl dağıldığı ve kızının kendisinden uzaklaştığını da görebilirsiniz.

The Irishman

Filmde dikkatimi çeken ayrı bir nokta da yapılan makyajlar oldu. Öyle ki Robert de Niro nun renkli gözleri bir yana, Al Pacino nun ise neredeyse pürüzsüz teni var. Ancak en ayarsızı ise Joe Pesci nin inanılmaz görüntüsü. Gerçek yaşamda kendisinin bu kadar yaşlanmış olmasını filmde asla göremiyorsunuz. Film tam olarak Biyografi & Dram & Suç türünde olup 3 saat 29 dakika olmasına rağmen beni sıkan hiç bir tarafı olmadı ve akıp gitti desem yeridir. İzlememiş olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum ve Netflix e de böyle güzel bir film için teşekkür ediyoruz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here