Bildiğiniz üzere bir dizi ve film platformu olan Netflix, Hakan: Muhafız dan sonra ki dizisi Atiye‘nin yeni fragmanını yayınladı.

Netflix Dizisi Atiye'nin Yeni Fragmanı Yayınlandı

Yabancı platform olmasına rağmen Türkiye‘de de dizi çekmeye başlayan ve bunu ilk Hakan: Muhafız ile seyircileri buluşturan Netflix, bu kez de yeni dizisi Atiye ile küresel adıyla The Gift i seyircisiyle buluşturuyor. Yönetmenliğini Ozan Açıktan ın üstlendiği dizinin başrollerinde Beren Saat, Mehmet Günsur un yanı sıra Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya ve Civan Canova rol alıyor. İlk sezonun 27 Aralıkta platforma eklenmesi bekleniyor.

Netflix Dizisi Atiye'nin Yeni Fragmanı Yayınlandı

Dizi, Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” isimli kitabından uyarlanmış olup, çekimleri Anadolu‘nun çeşitli yerlerinde yapıldı. Ancak büyük çoğunluğu kültür mirasımız olan ŞanlıurfaGöbeklitepe” de çekildi. Dizinin konusu da aslında tamamen bununla ilgili. Karakterimiz Atiye, kendisiyle ”Göbeklitepe” arasında mistik bir bağ olduğunu hissediyor ve bunun nedenini araştırıyor.

 

Platformun 3. Türk Dizisi Ocakta Geliyor

 

Bir gençlik dizisi olarak 90 yılları anlatan adı Aşk 101 ve Elif Şafağın Aşk isimli kitabından uyarlama yeni bir dizinin daha çekimine başlanmış. Üçüncü dizi olarak 24 Ocakta yayınlanacak Rise of Empires: Ottoman adındaki belgesel dizisi olacak. Fatih Sultan Mehmet’in biyografisini konu alacak dizide askeri yönü, ilim ve irfan bilgisi yanı sıra askeri başarılarından da söz edilecek.

 

 

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here