İlk filmiyle gişeyi sallayan filmin ikincisi Mucize 2 Aşk, yine yapacağını yaptı.

Mucize 2 Aşk

Herkesin halen tartıştığı bir konu olan şarkıcıdan yönetmen mi olur lafları bir kenara dursun; kendini yönetmenlik konusunda oldukça kanıtlamış birisi bence Mahsun Kırmızıgül. Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, New York’ta 5 Minare, Mucize, Vezir Parmağı ve son filmi Mucize 2 Aşk. Bu saydığımız 6 filmin toplam izleyici sayısı 14.246.412 kişi. Sizce bu tartışmalar yerinde mi, değil mi bence buna siz karar verin.

Gelelim filmimize; Film İzmir’in Foça ilçesi ve Karsta tamamlandı. Yeni Foça mahallesi ve Marsilya meydanı kullanıldı. Duvarlara asılan afişler yine 1960 ları izleyiciye anımsatıyordu. Film için 7000 kostüm hazırlandı ve 4000 metre kare dekor yapıldı. Ayrıca bu filmde tam 7500 yardımcı oyuncu oynadı.

Mucize 2 Aşk

İlk filmde rol alan bazı oyuncuların yanı sıra, yeni filmde oldukça yeni yüzleri bu filmde gördük. Bu isimlerden bazılarını sayacak olursak; Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar, Şenay Gürler, Sinan Çalışkanoğlu, Mahsun Kırmızıgül, Melis Sezen, Levent Sülün, Deniz Oral, Sera Tokdemir, Deniz Özerman, Meray Ülgen, Suna Selen, Erol Aksoy, Metin Yıldız, Nazmi Kırık, Zekeriya Karakaş, Hakan Can Kargidanoğlu, Dilek Denizdelen, Berivan Kahraman, Berna Sülün ve Ali Sürmeli, Erol Demiröz, Meral Çetinkaya, Ayda Aksel gibi isimler filmde rol aldı.

Aziz ve Mızgın çiftinin köylerinde yaşadıkları sorunlardan dolayı Batı da bir kasabaya yerleşme kararı almışlardır. Ancak hayat burada da onlar için hiç kolay olmayacaktır. Kendi şehirlerinde karşılaştıkları sıkıntıların bir kısmını da burada yaşayacak olan çiftin, bunları aşmasını ve Aziz eşine olan aşkının öyküsünü izleyeceksiniz.

Ayrıca bir istatistik verecek olursak film 5 haftada 1.771.317 izleyiciye ve 31.156.905 TL hasılata ulaşmıştır.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here