Evet yanlış duymadınız, Matrix 4‘ün vizyon tarihi resmen açıklandı.

Matrix 4'ün Vizyon Tarihi Resmen Açıklandı

19992003 tarihlerinde vizyona giren ve 1.6 milyar $ hasılat elde ederek, sinema tarihinin en iyi bilim kurgu filmlerinden biri kabul edilen Matrix 4‘ün vizyon tarihi belli oldu. Önceki üçlemenin yönetmenliğini Wachowski biladerlerin yaptığı, ancak şu an ikisinin de cinsiyet değiştirdiği 20 yıllık filmin yapımcı şirketi Warner Bros tarafından yapılan açıklamaya göre; film 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girecek. Önemli olduğunu düşündüğüm bir detay daha var ki o da; filmin gösterim zamanı John Wick 4‘ün gösterim tarihiyle aynı hafta olması. Keanu Reeves ten bol bol nasipleneceğiz gibi geliyor.

Matrix 4'ün Vizyon Tarihi Resmen Açıklandı

Henüz filmin adı ve konusu ile ilgili bir açıklama yapılmazken, oyuncu kadrosunda da bir kaç isim ile anlaşmaya varılmış. Keanu Reeves (Neo) ve Carrie Anne-Moss (Trinity) dışında Jade Pinkett Smith (Niobe), Neil Patrick Harris, Jonathan Groff ve Yahya Abdul-Mateen ile anlaşma sağlanmış.

Tüm bunlarla birlikte Matrix için bir başka filmin daha geldiğini söyleyebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz filmin devamı niteliğinde, senaryosunu Zak Penn in yazdığı bir prequel film yolda.

Matrix 4'ün Vizyon Tarihi Resmen Açıklandı

Matrix 4'ün Vizyon Tarihi Resmen Açıklandı

“Çok fazla soran oluyor, o yüzden açıklamama izin verin: Warner Bros’ta şu anda iki farklı Matrix projesi var. Benim hazırladığım senaryo, Matrix evreninde daha önceki zamanlarda geçen bir filme ait. Lana Wachowski ise bir devam filmi hazırlıyor. Her iki film de bir reboot projesi olmayacak. #notareboot”

Bu film trilogy den önceki dönemi anlatan bir film olacak diye biliyoruz. Gençlik yıllarının ve geniş bir matrix evrenin olacağını düşündüğümüz filmde, başrollerinde yine Keanu Reeves ve Carrie Anne-Moss şimdilik görünüyor.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here