Ben Kimim?

Ben Kimim?

Herkese merhaba.

Uzun uzadıya kendimi tanıtmak niyetinde değilim. Ama yolun yarısını devirdiğimi söyleyerek başlayabilirim cümlelerime. Önder KARSLI ben, evli ve bir çocuk babasıyım. Aslen Trabzonlu olup, doğma büyüme İstanbulluyum. Akademik hayatım biraz çalkantılı geçmiş olmakla birlikte, 3 üniversite kazanıp maalesef hepsini yarım bırakmışlığım var. En azından birini bitirebilirdim diye düşünüyorum açıkçası, yaş ilerledikçe. Her neyse çok da şey etmiyorum artık, geçmiş geçmişte kaldı önümüze bakıyoruz.

Nedir bu yemekharitası nın olayı?

Yemek Haritası değerli arkadaşlar, tamamen hobi olarak doğmuş; daha sonra evet aslında yaparsan oluyormuş dediğim bir fikir. 2014-2015 yıllarında açtığım instagram hesabı, aslında o vakitten itibaren değil daha eskiden beri gelen birikimin bir ürünü oldu. Her zaman yemeğe karşı bir ilgim vardı ancak 30 lu yaşlarıma geldiğimde artık daha çok merak ediyordum. Örneğin doymak için bir dükkana girmek yerine, yemek yemek için bir yerlere gitmeyi tercih ediyordum. Ancak 2015 yılındaysa bu açıdan şanslı sayılırdım çünkü Türkiye yi bölge bölge geziyordum. 1 ayda 38 il gezdiğimi hatırlıyorum ve neredeyse gün boyu aç kalıp işimi bitirdikten sonra, oranın en iyi yerine gitmeye çalışıyordum. 2017 yılına kadar bu böyle devam etti ve gerçekten oldukça fazla dolaştım. Bu arada bir yandan sosyal medya’da paylaşımlarım devam ediyor, takipçi sayım 5.000 i geçiyordu artık. Kendi kendime sadece sosyal medya yeterli değil bunu bir internet sitesine de dönüştürmeliyim dedim ve karşınıza çıktım.

Genelde sosyal medya ya ağırlık verdiğim için buraları biraz ihmal ettim ancak, bundan sonra ağırlıklı olarak siteye yönelme konusunda karar kılmış durumdayım. Ayrıca sizlere sadece yemek önerileri değil, benim izlemekten çok keyif aldığım sinemadan, merak ettiğim önemli gündem haberlerinden ve çağımıza ayak uydurmak için teknoloji haberlerinden de bilgiler aktarma niyetindeyim. Desteklerinizi bekliyor, keyifli günler diliyorum.